ALTIN GRAM
Alış: 495,15 TL
DOLAR
Alış: 8,7593 TL
EURO
Alış: 10,3904 TL
ÇEYREK
Alış: 802,89 TL

ASAYİŞ

Vali Baruş Pençe Operasyonunda Yaralanan Mertcan Fırtına’yı Ziyaret Etti

Vali Aydın Baruş, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Selami Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ile birlikte Pençe Operasyonu sırasında yaralanarak gazi olan Mertcan Fırtına’yı evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Polis Bölgesinde Yaşanan olaylar!

Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda; • 1 adet tüfek, 4 adet Kurusıkı Tabanca, 70 gr metamfetamin ve 32 adet uyuşturucu hap ele geçirilmiştir.

 • Jandarma Bölgesinde yaşanan olaylar

  Malatya il Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan istihbari çalışmalar kapsamında 15.06.2021 tarihinde Battalgazi ilçesi Yaygın Mahallesinde durdurulan araçta Yapılan arama neticesinde;

 • Uyuşturucudan 7 Şahıs Tutuklandı

  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce torbacı olarak tabir edilen Sokak Satıcılarına yönelik yapılan iki ayrı çalışmada;

 • Jandarma Bölgesinde yaşanan olaylar

  14 Haziran 2021 tarihinde Malatya İl Jandarma Komutanlığı Harekât Merkezine intikal eden (19) olay bültene alınmış, meydana gelen olaylarda (21) şüpheli yakalanmıştır.

EKONOMİ

Maski’den Yazıhan’a Büyük Yatırım

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın, Yazıhanlılara daha temiz, daha sağlıklı ve kesintisiz içmesuyunun sağlanması konusunda verdiği söz yerine getiriliyor.

Fırat Edaş'dan 6 milyon 246 bin TL Köye Dönüş projesi

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ), Tunceli’de köy ve kırsal alanlar için planladığı 6 milyon 246 bin TL tutarında gerçekleştireceği yatırımlar ile köye dönüşün enerjisi olmaya hazırlanıyor. Kaliteli ve kesintisiz enerji arzını Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde müşterilerine en iyi şekilde verme gayretiyle çalışmalarını aralıksız sürdüren Fırat EDAŞ, köy ve kırsal bölgelerinin enerji kalitesini artırmak için kolları sıvadı.

 • Fırat EDAŞ'Tan 3,15 Milyon TL'Lik yatırım

  Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ), Malatya’daki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Şirket, 2020 yılı yatırım planları kapsamında, Malatya Doğanşehir ilçesi, Söğüt mahallesinde toplamda 3 milyon 152 bin TL’lik yatırım gerçekleştirdi. Fırat EDAŞ, sürdürülebilir ve kesintisiz enerji arzı sağlamak sunmak için yatırımlarına kesintisiz devam ediyor. Şirket, hizmet bölgesi olan Malatya’nın Doğanşehir ilçesi, Söğüt Mahallesi’nde yeni bir yatırım gerçekleştirdi.

 • İnşaat Sektörü Zor Günler geçiriyor

  Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Muharrem Poyraz ve Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİMDER) Başkanı Mehmet Bülbüloğlu, ortak bir basın açıklaması yaparak, inşaat malzemelerindeki fiyat artışı nedeniyle inşaat sektörünün zor zamanlar geçirdiğini belirttiler.

 • İlan Reklam vergisinde son gün 31 Mayıs

  Malatya Büyükşehir Belediyesi, İlan Reklam Vergisi’nin birinci taksit ödemeleri 31 Mayıs 2021 Pazartesi günü sona eriyor.

SPOR

Battalgazi’li Gençler Sporla Hayat Buluyor

Battalgazi Belediyesi, spor yapma imkanı sınırlı olan gençlerin sağlıklı yaşamalarına katkıda bulunmak ve teknoloji kullanımının olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak amacıyla, ‘Battalgazili Gençler Sporla Hayat Bulsun’ sloganıyla başlattığı yaz spor kurslarının açılış töreni düzenlendi.

Spor ve Park Projelerine Örnek Gösterilecek Bir Yatırım

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Ahmet Atılgan Parkımız ile Güreş Sahamızın bulunduğu bölgeyi, ‘Spor Kompleksi’ projemizle baştan aşağıya dönüşümünü sağlayarak, modern bir hüviyete kavuşturacağız. Projemiz, spor ve park projelerine örnek gösterilecek mimari desenlere sahip olup, geleceğe bırakacağımız güzel eserlerimiz arasında yerini alacaktır. ” dedi.

 • Ağbaba: Malatyaspor’a siyaset sokanlar Malatya’ya ihanet ediyor!

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında Türkiye gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 17 Haziran’da Malatya’ya geleceğini duyuran CHP’li Ağbaba, CHP’li belediyelerin birbiriyle dayanışma içinde olduğunu ifade etti.

 • Genç Yetenekleri Hayallerine Hazırlıyoruz

  Yeşilyurt Belediyespor Futbol Okulu öğrencilerini antrenmanda ziyaret eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Geleceğin yeteneklerini hayalleriyle buluşturmak için çalışıyoruz.” diye konuştu.

SAĞLIK

OSB’lerde yerinde aşı uygulaması başladı

Malatya 1’inci ve 2’inci OSB’de yerinde aşı uygulamaları başladı. Çalışanlarına aşı yapılan fabrikaları ziyaret eden Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “OSB’lerimizde bulunan yaklaşık 30 bin çalışanımızın aşılanması kısa sürede tamamlanacak” dedi.

Vaka Sayısı Yüzde 70 Düştü

Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, Malatya'da vaka sayının yüzde 60-70 oranlarında düştüğünü belirterek yoğun bakım servislerinde tedavi gören hasta sayısının ise 22 olduğunu açıkladı. Bentli, 250 bin kişinin aşılandığını 50 bin aşının da gelmesiyle aşılamaya hız vereceklerini bildirdi. Malatya Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Vahap Güner , Yönetim Kurulu ü-yeleriyle birlikte Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli'yi ziyaret etti. Pandemi sürecinde tüm Sağlık Çalışanlarının bir seferberlik halinde pandemiyle mücadele ettiklerini belirten MGC Başkanı Güner “Sağlık çalışanlarımız hayatlarını ortaya koyarak pandemiyle mücadele ettiler. Onlarla ne kadar övünsek azdır. Tüm sağlık çalışanlarını tebrik ediyoruz. Malatya’nın güçlü sağlık alt yapısı nedeniyle pandemiyle daha büyük istenmeyen durumlar gerçekleşmedi. Bunu sizlere de borçluyuz, ilk ziyaretimizi bu nedenle sizlere yapmaya karar verdik” dedi.

 • UMKE Arapgir’de Tatbikat Yaptı

  Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Arapgir’de tatbikat gerçekleştirip, tam puan aldı. Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünce hazırlanan 2021 yılı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) faaliyet planı kapsamında, Arapgir’de Fotokamp alanında UMKE Temel Eğitim Tatbikatı düzenlendi.

 • Türkiye’de bir ilk olan Aktif Sağlıklı Yaşam Merkezi için ilk adım atıldı

  Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen ve yaşlı yaşam ve sağlık hizmetlerini içerecek olan protokol Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi arasında gerçekleşen protokol törenine MTÜ Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan Koç, Genel Müdür Yardımcısı Coşgun Gürboğa katıldılar. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Malatya Turgut Özal Üniversitesi arasında Bakanlığa bağlı Malatya Huzurevi ile Malatya Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bakım hizmeti verilen yaşlı ve engellilere daha kaliteli bir sağlık ve bakım hizmeti verilebilmesi adına gerçekleştirilen protokol ile üniversitenin eğitim, araştırma ve uygulama hizmetlerinin sürdürülmesi, yaşlı ve engellilerin rehabilite edilerek sosyal hayata kazandırılması, üniversitenin öğretim elemanı ve öğrencilerine uygulama alanı oluşturulması hedefleniyor.

 • Yeşilyurt’ta Atık İlaçlar Çöpe Gitmeyecek

  Daha sağlıklı ve sürdürülebilir bir dünya için atık yönetimi konusundaki çalışmalarını yoğunlaştıran Yeşilyurt Belediyesi, tarihi geçmiş ilaçların çöpe karışmadan imha edilmesini sağlamak üzere ‘Atık İlaç Kutusu’ projesini başlattı. İlçedeki eczanelere yerleştirilecek kutularda toplanacak ilaçlar, mevzuata uygun şekilde bertaraf edilecek.