Bakın Malatya'da Neler oldu?

Asayiş şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda; • 1 adet tabanca, 1 adet pompalı tüfek, 2 kesici alet, 0.98 gr metamfetamin, 3 gr kannabinoid, 35 gr esrar ve 4 adet uyuşturucu hap ele geçirilmiş.

  • Dabakhane Mahallesinde bir işyerinde kumar oynayan 4 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 60 TL muhafaza altına alınmış, İşletmeci şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkân Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.
  • Gazi Mahallesi Medeniyet Caddesinde müşteki V. Ö. isimli şahsa ait Mercedes Vito marka araçta meydana gelen Faili Meçhul teyp hırsızlığı olayı ile ilgili yapılan araştırmalarda faillerin O. C. ile B. Y. İsimli şahıslar olduğu tespit edilmiş ve çalıntı malzemeler ile yakalanarak tahkikata başlanmıştır.
  • Dabakhane Mahallesinde bir işyerinde kumar oynayan 4 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 150 TL muhafaza altına alınmış, İşletmeci şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.
  • 23.04.2021 günü Özalper Mahallesi Sude Sokak üzerinde meydana gelen Kasten Yaralamaya Teşebbüs-6136 SKM-Tehdit olayları ile ilgili dosya Kapsamında olayın Şüphelilerinden olan S. D., D. S., M. M. K. ve A. H. isimli Şüpheliler yakalama emrine istinaden 25.04.2021 günü yakalanarak Tutuklanmıştır. Olayın Firari Şüphelilerinden olan C. B. A. isimli şahsın yakalanması yönelik Asayiş Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan koordineli çalışmalarda Şüpheli şahıs 06.05.2021 günü Selçuklu Mahallesi Plevne sokakta bir adreste yapılan arama sonucunda bir adet ruhsatsız Sigsauer marka tabanca ile birlikte yakalanmıştır. Şüpheli adli mercilere sevk edilecektir.
  • Müşteki G.Ç. ticari taksi şoförlüğü yaptığı Kernek Meydanında bulunan taksi durağından iş için ayrıldığını bu sırada durağın önünde cep telefonunu unuttuğunu tekrar durağa geldiğinde cep telefonunun yerinde olmadığını çalındığını beyan eder. Faili meçhul hırsızlık konusu ile ilgili yapılan çalışmada şüpheli şahsın M. P. olduğu tespit edilmiş ve şahıs Emekliler Parkı civarında çalmış olduğu telefon ile birlikte yakalanarak tahkikata başlanmıştır.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler