Başkan Ergül'ün Kadir Gecesi Mesajı

Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Başkanı Salih Ergül, bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen Kadir Gecesine dair bir mesaj yayınladı.

Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Başkanı Salih Ergül, bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen Kadir Gecesine dair bir mesaj yayınladı.
Başkan Ergül mesajında;  Bu mübarek gecenin tüm dünyanın yaşadığı salgın hastalık sürecinden kurtulmaya vesile olmasını diledi.
Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Başkanı Salih Ergül yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise Cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayının sonlarına yaklaşırken, bu manevi havayı bin aydan daha hayırlı yapan Kadir Gecesine ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. 
Kadir Gecesi, sema kapılarının ardına kadar açıldığı, insanlığın hidayet rehberi Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, dua ve tövbelerin yaradan katında kabul edildiği müstesna bir gecedir. Birlik ve beraberliğe, kardeşlik ve dayanışmaya en çok muhtaç olduğumuz bu günlerde mübarek gecelerin önemi büyüktür. İnsanları engin düşünmeye ve değerlendirmeye yönlendiren bu gecenin, her zaman ve her mekânda muhtaç olduğumuz birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacağına, toplumu toplum yapan özelliklerin başında sayılabilecek olan saygı ve sevginin bu gecede gönüllerde hayat bulacağına inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Tüm İslam Aleminin ve tüm ülkemizin Kadir Gecesini kutluyor; bu mübarek gecenin insanlığın içinde bulunduğu salgın hastalık sürecinden kurtulmasına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler