Malatya Gün

DOĞU ANADOLU BÜYÜK AİLE FEDERASYONU, MALATYA GAZETECİLER CEMİYETİNİ ZİYARET ETTİ

DOĞU ANADOLU BÜYÜK AİLE FEDERASYONU, MALATYA GAZETECİLER CEMİYETİNİ ZİYARET ETTİ

DOĞU ANADOLU BÜYÜK AİLE FEDERASYONU, MALATYA GAZETECİLER CEMİYETİNİ ZİYARET ETTİ
01 Aralık 2019 - 1:20 'de eklendi.

 

DOĞU ANADOLU BÜYÜK AİLE FEDERASYONU

MALATYA GAZETECİLER CEMİYETİNİ ZİYARET ETTİ

Yeni kırulan ve kısa adı DABAF olan Doğu Anadolu Büyük Aile Federasyonu Başkanı Mehmet Çolak ve Yönetim Kurulu üyeleri  Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Malatya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği (Malatya YADER), Erzurum Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Dayanışma Derneği, Bingöl Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği, Muş Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar ve Aileleri Derneği ve Ağrı Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği öncülüğünde Malatya Kurulan Doğu Anadolu Büyük Aile Federasyonu Başkanı Mehmet Çolak ve  Yönetim Kurulu üyeleri Malatya Gazeteciler Cemiyetine önce başsağlığı dileyerek yeni Başkan Vahap Güner’e de Hayırlı olsun  dileğinde bulundular.

Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ÇOLAK, bölgede tüm derneklerle işbirliği yapacaklarını belirterek “Basınımızdan da destek bekliyoruz. Sivil Toplum Kuruluşlarından yakın destek bekliyoruz” dedi.

Korunmaya muhtaç çocukların sorunlarını çözmek amacıyla bir araya gelerek kurdukları Derneklerin Malatya’da Federasyona dönüşmesinin anlamlı olduğunu kaydeden Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner  ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek “Önemli bir görev üstlenen Federasyonun her zaman yanında olacağız. Malatya dışından destek olan derneklere de teşekkür ediyoruz.” Diye konuştu.

Malatya Gün

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT