Malatya Gün

KIZILAY HAFTASI KAPSAMINDA ÖĞRENCİLER AY YILDIZLI KAREOGRAFİ SERGİLEDİLER

KIZILAY HAFTASI KAPSAMINDA ÖĞRENCİLER AY YILDIZLI KAREOGRAFİ SERGİLEDİLER

KIZILAY HAFTASI KAPSAMINDA ÖĞRENCİLER AY YILDIZLI KAREOGRAFİ SERGİLEDİLER
31 Ekim 2019 - 7:13 'de eklendi.

 

KIZILAY HAFTASI KAPSAMINDA ÖĞRENCİLER AY YILDIZLI KAREOGRAFİ SERGİLEDİLER

Kızılay haftası kapsamında aynı zamanda Barış Pınarına destek için Öğrencilerden Barış Pınarı’na ay yıldız kareografisi

Malatya Mercan Koleji öğrencileri, Kızılay haftası olan 29 Ekim-4 Kasım kutlamaları çerçevesinde ve aynı zamanda Barış Pınarı Harekatı’na da destek olmak amacıyla önce velileri ve öğretmenleri ile birlikte kan verdiler, ayyıldızlı kareografi sergilediler, olası bir afet durumunda Kızılay’ın afetle mücadelesini canlandırdılar.

Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanlığı ile Mercan Koleji tarafından ortak düzenlenen etkinlikte Kolej öğrenci, öğretmen, personel ve velileri, Kızılay haftası olan 29 Ekim-4 Kasım kutlamaları çerçevesinde ve aynı zamanda Barış Pınarı Harekatı’na da destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu.

Aynı zamanda olası bir afet durumunda Türk Kızılay’ının görevlerinden biri olan afet sonrası yardım çalışmalarını canlandıran minik öğrenciler okul bahçesinde ay yıldız kareografisi oluşturarak “Vatan Sana Canım Feda”, “Her şey vatan için” sloganları attılar.


Programda konuşma yapan, Mercan Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özcan Mercan, “Çanakkale’ de Sakarya’da, Dumlupınar ‘da ve kutsal sayılan her mücadelede vatanı için canını vermekten çekinmeyen kahraman Türk ordumuza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. Harekatı desteklediklerini de belirten Mercan, “Kahraman Türk ordumuzun her Mehmetçiğinin canlarına en ufak bir zarar gelmemesi Yüce Allah’tan en büyük temennimizdir. Bizler de bugün burada kan bağışı kampanyası ile canımızla olmasa da kanımızla destek olmak için bu programı Türk Kızılayı Malatya Şubesiyle birlikte düzenledik. Ayrıca tüm imkanlarımızla, kanımızla , canımızla kahraman Mehmetçiğimizle her zaman omuz omuza olmaya devam edeceğiz örencilerimize Kızılay’cı olmayı şimdiden aşılamak ve toplumda yardım seven bireyler kazandırmak için çabalarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.

Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu ise konuşmasında, “Malatya da, Kızılay haftası olan 29 Ekim-4 Kasım kutlamaları çerçevesinde ve aynı zamanda Barış Pınarı Harekatı’na da destek olmak amacıyla düzenlenen bu etkinliğin çok anlamlı olduğunu ağaç yaşken eğilir prensibinden hareketle verilen bu eğitim sebebi ile kolej yetkililerini kutladığını, kanıyla canıyla hazır olan Mercan Koleji idareci ve öğretmenlerine vatan, millet ve bayrak aşığı sorumluluk bilinci yüksek Türk gençliği yetiştirdikleri için teşekkürlerimi iletiyorum, aynı zamanda Kızılay haftası sebebi ile de 1 hafta boyunca okullarda seminerler ve eğitimler vermeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Malatya Gün

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT