Malatya Gün

BAŞKAN GEVREK; FENERBAHÇE MAÇI ÖNCESİ TARAFTARLARA SESLENDİ; STADI DOLDURALIM

BAŞKAN GEVREK; FENERBAHÇE MAÇI ÖNCESİ TARAFTARLARA SESLENDİ; STADI DOLDURALIM

BAŞKAN GEVREK; FENERBAHÇE MAÇI ÖNCESİ TARAFTARLARA SESLENDİ; STADI DOLDURALIM
09 Mart 2018 - 19:08 'de eklendi.

Başkan Adil Gevrek Fenerbahçe maçı öncesi taraftarlara seslendi; stadı dolduralım

Fenerbahçe maçı öncesi Evkur Yeni Malatyaspor başkanı Adil Gevrek bugün açıklamalarda bulunup; taraftarlardan stadı doldurmalarını istedi.

Başkan Adil Gevrek Fenerbahçe maçı öncesi taraftarlara seslendi; stadı dolduralım
Evkur Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek,gazetecilerle basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu:
“Pazar günü Evkur Yeni Malatyaspor-Fenerbahçe maçı var. Daha öncede ağırladığımız misafir takımlarımızın üçü büyük takımlardı. Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor´u Malatya´da ağırladık. Buraya gelen bütün takımları en güzel şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. İnşallah Pazar günüde Fenerbahçe´ye, Malatya´nın misafirperverliğini en güzel şekilde göstereceğiz. Bilet konusunda tabi ki bir tepki var. Süper Lig´e yeni çıkan bir takımız.

Süper Ligin en ucuz bilet fiyatı uygulaması yapan takımız. Taraftarlarımızda bunu çok iyi biliyor. Fiyatlarımız çok uygun ve ucuzdu. Bununda sebebi lige yeni çıkan bir takım, yeni bir stat olmasıydı. Bu nedenle uygun bir fiyat uygulaması yaptık. Süper Lig´de diğer takımların bilet fiyat uygulamaları var. Büyük takımlara ayrı bilet fiyat uygulaması yapacağımızı söylemiştik. Bu uygulamada biraz geç kaldık. Bundan sonra dört büyüklerle oynayacağımız maçlarda farklı bir fiyat uygulaması yapılacak. Buna da Fenerbahçe´yle başlandı. Fenerbahçe´yle başlanınca farklı algılamalar oldu ama bu tamamen bizim bilet politikamızdı. Bundan sonra büyük takımlarla oynayacağımız maçlarda fiyatlar farklı olacak. Bunun emsalleri var. Anadolu takımları içerisinde yine en ucuz fiyat uygulamasını yapan biziz.

Tabi şu tepki haklı ve doğru; birden 7,5 TL´den 50, 100 TL´ye çıkınca taraftarlarımız tepki göstermiş olabilir. Ama dört yıldır bizimle beraber olan, deplasmana giden, 2.Lig´de dahil stadımıza gelen taraftarlarımızı ayrı bir yere koyuyorum. Çünkü bu taraftarlarımız 2.Lig´de de geliyorlardı, Spor Toto 1.Lig´de de geliyorlardı, Süper Lig´de de geliyorlar. Şuana kadar 7 bin bilet satılmış ve o 7 bin bilet içerisinden belki de çoğu o 2.Lig´den beri gelen taraftarlarımızdır. Şimdi bu bilet fiyatı uygulamasında belki de en çok karşı çıkanlarda Fenerbahçe maçına ilk defa gelecek arkadaşlardır, onu da iyi biliyorum. Ama biz taraftarlarımızın gerek büyük gerekse küçük maç hangi maç olursa olsun yanımızda istiyoruz. Takımını orada yalnız bırakmak, takımın orada 7 bin, 10 bin kişiye oynaması doğru bir şey değil.

Malatya´nın bu olaya topyekun sahip çıkması gerekiyor. Fenerbahçe maçında stadı dolu olarak görmek istiyorum. Malatya´ya da yakışan budur. Bugüne kadar her yerde taraftarlarımız ses getirdi. Stadı doldurarak, centilmenlik yaparak; ülkesine ve milletine gerekli yerlerde katkı sağlayarak, bazı olaylarda tepki göstererek devletinin yanında oldu. Malatya´da çok önemli bir maç oynanacak. Burada mesele 3 lira, 5 lira katkı sağlamanın dışına çıktı, farklı bir olaya gitti. Taraftarlarımızın stadı doldurması lazım, bütün taraftarlarımızdan bunu canı gönülden istiyoruz. Bu uygulama asla Fenerbahçe´ye karşı olan bir şey değil. Basın sözcüsünün de böyle bir açıklaması yok. ‘Sadece Fenerbahçe´ye karşı uygulanmış bir uygulamadır´ düşüncesi bu yönetimde asla olmadı. Bu yapılanın tamamen bir fırsatçılık olmadığını söylemek istiyorum. Sadece bir kereye mahsus takımına sahip çıkma adına yapılan bir uygulamaydı. ‘Bir sıkıntı var, burayla giderilecek´ düşüncesi asla söz konusu değil.

Bu kulübün 90 milyon TL bütçesi var. ‘Bir sıkıntı var, o sıkıntı için yapıldı´ diye değil, herkesin katkı sağlaması lazım. Burada en büyük katkıyı taraftarlarımız sağlıyor. ‘Ligde kalmayı garantilediniz de, ona göre mi yaptınız?´ düşüncesi doğru değil. 44 puan hedefimiz var. Yeni lige çıkan bir takımız. Yeni bir stat ve kolay değil, stat şehrin dışında. Böyle bir uygulamayı erteledik. Bu uygulama, ertelenen bir uygulamadır. Beşiktaş ve Galatasaray´a yapılan uygulamaya karşı, Fenerbahçe´ye ayrı bir uygulama asla söz konusu olamaz. Bizim hepsine saygımız var. Lige değer katan, gerçekten lige büyük katma değer sağlayan takımlardır. Biz bu takımlar arasında ayrı uygulama yapmayız.

Başkanımız Adil Gevrek açıklamalarda bulundu.

Lig onlarla güzel ama Anadolu takımları olmadan da o takımlar olmaz. O konuda da yapacağımız açıklamalara da kesinlikle marka değerini düşürmemek adına dikkatli olması lazım. Fenerbahçe´nin yapmış olduğu açıklamayı talihsiz buluyorum. Fenerbahçe camiası bizim gerçekten saygı duyduğumuz, ciddi taraftarı olan bir camiadır. Ama bizim kendi taraftarımıza uyguladığımız fiyat politikasına dahil olması da bir büyük camiaya yakışmıyor. Çünkü bizi kendi taraftarımızla karşı karşıya getirmek doğru bir şey değildir. O açıklamayı talihsiz buluyorum.” dedi.

HABER: ALİ ALADAĞ

MALATYAOLAY.COM

Malatya Gün

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT