Malatya Gün

Statların doluluk oranı dip yaptı

Süper Lig’de koronavirüs nedeniyle maçların ertelenmesinin ardından geride kalan 26 haftalık süreçte kulüplerin seyirci sayılarını inceleyen bir spor internet sitesi kulüplerin stat kapasitelerine göre doluluk oranlarını araştırdı. Yeni Malatyaspor listenin son sıralarında yer aldı. Bu sezon şu ana kadar en fazla seyirci Fenerbahçe maçlarında görüldü. Statların doluluk oranlarında Göztepe zirvede yer aldı. Geçtiğimiz sezona göre […]

Statların doluluk oranı dip yaptı
21 Mart 2020 - 17:08 'de eklendi.

Süper Lig’de koronavirüs nedeniyle maçların ertelenmesinin ardından geride kalan 26 haftalık süreçte kulüplerin seyirci sayılarını inceleyen bir spor internet sitesi kulüplerin stat kapasitelerine göre doluluk oranlarını araştırdı. Yeni Malatyaspor listenin son sıralarında yer aldı.

Bu sezon şu ana kadar en fazla seyirci Fenerbahçe maçlarında görüldü. Statların doluluk oranlarında Göztepe zirvede yer aldı.

Geçtiğimiz sezona göre taraftar sayısını en fazla artıran takımsa Sivasspor oldu. Süper Lig’e şampiyonluk hedefiyle başlayan ancak aldığı sonuçlarla zirveden uzaklaşan Fenerbahçe, seyirci sayısında ise zirvede yer aldı. Sarı lacivertlilerin, Kadıköy’de oynadığı 12 maçta toplamda 457.721 seyirci tribünlerde yer aldı. Fenerbahçe’nin bu sezon seyirci ortalaması 38.143 oldu. Galatasaray, 34.990 seyirci ortalamasına sahip olurken, Trabzonspor 29.833, Beşiktaş ise 28.239 seyirci ortalamasında kaldı. Statların kapasitesine göre doluluk oranları dikkate alındığında Göztepe eski stadında %87.53 doluluk oranına sahip olurken, yeni açılan stadındaki doluluk oranı %85,26 oldu. Göztepe’nin ardından doluluk oranı en yüksek olan kulüpler %79,74 ile Fenerbahçe ve %73,15 ile Trabzonspor oldu. Yeni Malatyaspor 27 bin 44 kişilik stadının ortalama 7500 kişilik bölümünü doldurdu. Bu yönüyle yaklaşık yüzde 26’lik bir doluluk oranı sağlanabildi. Geçtiğimiz sezona göre seyirci sayısını en fazla artıran kulüp Sivasspor oldu. Şampiyonluk potasında yer alan Sivasspor’un seyirci sayısı geçen sezona göre %46,93 oranında arttı. Sivasspor’un ardından %20,78 artışla Trabzonspor ikinci, %12,79 ile Antalyaspor üçüncü sırada yer aldı. Seyirci sayısı geçen sezona göre en fazla azalan takımsa -%25,0 ile Başakşehir ve -%19,4 ile Rizespor oldu.

Malatya Gün

Google+ Comments

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT