Malatya Gün Haber - Malatya Haberleri - Malatya Son Dakika Haber

Av.Gündüz: Derneğimizi Karalamaya Çalışıyorlar

Paylaş Kategori: Gündem Yorum KAYNAK: malatyagün
Av.Gündüz: Derneğimizi Karalamaya Çalışıyorlar

Bazı basın yayın kuruluşlarında “Uyuşturucu madde ile yakalanmış ve kız arkadaşının evini yakan ve 15 Temmuz Milli irade ocakları ile ilişkilendirilen şahıs” için açıklama geldi.

15 Temmuz Milli İrade Ocakları Kadın Kolları Genel Başkanı ve Dernek Sözcüsü Av. Aslı Gizem Gündüz, “Bu şahsın bırakın başkan olmayı derneğimize üyeliği dahi bulunmamaktadır” diyerek derneklerine yönelik karalama kampanyası yapıldığını ileri sürdü.

Malatya Gazeteciler Cemiyetinde bir açıklama yapan 15 Temmuz Milli İradea Ocakları Kadın Kolları Genel Başkanı ve Dernek Sözcüsü Av. Aslı Gizem Gündüz yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Kıymetli basın mensupları hepiniz hoş geldiniz. Dün medyaya yansıyan bazı haberler neticesinde dernek olarak bir basın açıklaması yapma ihtiyacımız söz konusu olmuştur. Medyadaki haberlerde de görüldüğü üzere Muzaffer Bayır isimli şahıs uyuşturucu madde ile yakalanmış, kız arkadaşının evini yakmış ve ilgili adli işlemlerden sonra hapis cezası almıştır. Bu şahsın bırakın başkan olmayı derneğimize üyeliği dahi bulunmamaktadır. Hatta bu durum Dernekler Masasından dahi teyit edilebilmektedir. Tüzüğümüzde de açıkça belirtildiği üzere derneğimize üye dahi olmayan bir şahsın yönetici olması mümkün değildir. Ayrıca il ve ilçe başkanları; Kadın Kolları ve Gençlik kollarının da İl ve İlçe Başkanları ancak Genel Merkez Yönetim Kurulunun kararı ile atanır ve görevden alınır.

İsmi geçen şahıs, 20 Kasım 2021 tarihinde Elazığ İl Başkanı tarafından usulsüz olarak ve Genel Merkezimizin bilgisi dışında yetkilendirilmiş ve bu şahsın derneğimizin misyon ve vizyonuna aykırı hareketleri görüldüğünden yine Genel Merkezimizin de durumu öğrendikten sonra duruma müdahale edip usulsüz yapılan atama işlemine binaen Elazığ İl Teşkilat Başkanına vermiş olduğu talimatlar neticesinde yine Elazığ İl Başkanı tarafından 4 Aralık 2021 tarihinde görevden alınmıştır. Yapılan tüm bu işlemleri Elazığ İl Başkanlığı usulsüz olarak ve Genel Merkezimizin bilgisi olmadan yaptığından Elazığ İl Başkanı Tekin Tomaç ile ilgili de dernek içi disiplin süreçlerimizi başlatmış bulunduk.  Genel Merkezimiz bu konuda en doğru kararı verecektir. İsmimizi kullanarak illegal işlerinin üstünü örtmeye çalışanlar hakkında bizzat suç duyurusunda bulunacağız. Bu şahsın yapmış olduğu hukuk dışı fiiller karşılığında hele hele de özellikle gençlerimizi zehirlemeye çalışan ve kadına şiddet girişiminde bulunan fiillerinin karşısında aldığı cezayı az bile buluyoruz.  Bir diğer belirtmek istediğimiz husus ise son dönemlerde özellikle son 4-5 ayda ismimiz karalanmaya çalışılmaktadır. Derneğimizin isminin arkasına sığınıp usulsüz, hukuk dışı fiiller yapmaya çalışan birtakım şahıslar mevcuttur. Bu gibi şahısların özellikle derneğimize sızmaya çalışma girişimlerine karşı bizler her daim hukukun yanında olup bu gibi şahısları elimizden geldiğince bertaraf etmeye çalışıyoruz. Maalesef hemen hemen her teşkilatta olduğu gibi bizim de derneğimize dair saldırılar olmaktadır. Daha yakın zamanda web sitemiz hacklenerek pkk bildirisi yayınlamaya çalışılmıştır.  Tüm bu durumların içerisinde üzücü olan bir diğer husus ise bazı medya gruplarının maalesef yeterli araştırma yapmadan sırf haber yapmış olmak için haber yapmasıdır. Bu medya grupları derneğimizi zaten Genel Merkezin yetkisi olmaksızın getirilen bu şahsın yetkisiz bir biçimde dahi gelse 4 Aralık 2021 tarihinden itibaren derneğimizle hiçbir bağı kalmamasına rağmen; hâlâ derneğimiz ile ilişiği varmış gibi tüm mecralarda şahsın kendisinden çok derneğimizin ismini öne çıkarma ve karalama kampanyasına alet etmiştir.

Yaşanan bu münferit olaylar, bizleri fazlasıyla üzmüştür lakin bizler Derneğimizin adını kullanarak illegal iş yapan ve derneğimizin adını karalamaya çalışan her kim varsa sonuna kadar karşısında duracağımızı belirtiyoruz.  Bu talihsiz olayın derneğimizin misyonuna ulaşmak için yapılacak çalışmaları ve yapacağımız güzel işleri engellemesine fırsat vermeyeceğini hepinize belirtmek isteriz.”

UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderilen, yorumlar/yorumcuya aittir.
Hiç bir şekilde Malatya Gün Haber - Malatya Haberleri - Malatya Son Dakika Haber sorumlu değildir.