Malatya Gün

Jandarma'dan Anlamlı Faliyet

Paylaş Kategori: Gündem Yorum
Jandarma'dan Anlamlı Faliyet

Toplumda trafik bilincini oluşturmak, yaşanan olumsuzluklara ve çözüm yollarına odaklanarak farkındalık oluşturmak amacıyla tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de her yıl Mayıs ayının ilk haftası “Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası” olarak kutlanmaktadır

Günümüzde her aile ve birey trafikte birer aktördür. Biz burada konuşurken bizim ailemizden biri trafikte bir hareketin içindedir, yayadır, yolcudur veya sürücüdür. Bu nedenle bu hafta tüm vatandaşlarımızı ilgilendirmektedir. Bazı gün ve haftaların konusu kutlamadır, bazılarının konusu anmadır. Trafik haftasının konusu ise bilinçlendirmedir, eğitimdir ve toplumun trafik konusunda duyarlılığını arttırmaktır. İşte bu vesile ile her yıl Mayıs ayında bu konu üzerinde hassasiyetle durulmaktadır.

07-13 Mayıs 2022 tarihleri arasında Karayolu Trafik Haftasını kutladığımız bu günlerde,

            - Jandarma, sorumluluk alanında yol kullanıcılarına yönelik eğitim ve denetim hizmetleri daha “etkin, yoğun ve verimli” şekilde devam etmektedir.

            - İlköğretim okullarında öğrencilere yönelik eğitimler ile okulların pano ve merdiven basamaklarına bilgilendirici motto’lar uygulamaya devam edilmektedir.

- Trafik kazalarına en çok sebebiyet verdiği tespit edilen ihlaller ile mücadeleye yönelik öncelikle “Eğitim ve Bilinçlendirme” çalışmalarımız paydaş kuruluşlar ile birlikte uygulanmaktadır.

- “Yayalar için 5 Adımda Güvenli Trafik” mottosu ile tüm katılımcılara ve çocuklara çeşitli hediye dağıtımı yapılmıştır.

Jandarma Olarak, tüm yol kullanıcılarına şu çağrıyı yapıyoruz. “Canımızı ve ailemizi seviyorsak, emniyet kemerimizi takalım, araç kullanırken cep telefonu ile konuşmayalım, alkollü vaziyette direksiyon başına geçmeyelim ve hız limitlerine uyalım.”

UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderilen, yorumlar/yorumcuya aittir.
Hiç bir şekilde Malatya Gün sorumlu değildir.