Malatya Gün Haber - Malatya Haberleri - Malatya Son Dakika Haber

Malatya Müftüsüne veda yemeği

Paylaş Kategori: Gündem Yorum
Malatya Müftüsüne veda yemeği

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Aksaray Müftülüğüne atanan Malatya Müftüsü Veysel Işıldar onuruna Nikâh Sarayında veda programı düzenledi.

Gerçekleştirilen veda programında konuşan Başkan Gürkan şunları söyledi:  “Müftümüz 3.5 yıl önce Malatya’ya gelerek görevine başladı. Bugün ise nasip olursa aramızdan ayrılacaklar. Mevlana Hazretleri şöyle diyor, ‘Her gün bir yerden göçmek ne iyi, Her gün bir yere konmak ne güzel Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş. Dünle beraber gitti, cancağızım, Ne kadar söz varsa düne ait. Şimdi yeni şeyler söylemek lazım’. Önemli olan bir yerde görev yaptıktan sonra anlımızın ve yüzümüzün akı ile oradan ayrılabilmektir. Esas olan da budur. Tertemiz gelip bulanmadan, donmadan akıp gitmektir. İl müftümüz hakikaten tertemiz, pırıl pırıl geldi ve pırıl pırıl nasip olursa uğurlayacağız. Müftülük müessesini önemsiyoruz. Hak geldi batıl zayi oldu derler ya. Işığın olduğu yerde yarasalar olmaz derler ya. İslam dinimiz de üzerinde şu veya bu şekildeki amaçlarla hep yanlış hesaplar yapan cemiyetler, cemaatler, dernekler vs. Diyanet İşleri bu tür spekülasyonların önüne geçme anlamında önemli bir kurumdur. Diyanetteki görevli arkadaşlarımızın da bu görevi hakkıyla yerine getirdiklerine inanıyorum. Diyanet İşlerindeki arkadaşlarımız görevlerini hakkıyla yerine getirdikleri zaman diğerlerine iş kalmayacağını bilir. Aldatmaya, istismar etmeye yönelik çalışmalar ortadan kalkar.

Tabiat boşluk kabul etmez derler. Bütün kurumlar kendi görevini hakkıyla yerine getirdiği zaman art niyetli insanlara, kişilere, gruplara ve düşüncelere fırsat verilmez diye düşünüyorum. Fitne fesata fırsat vermememiz lazım. Bu memleket üzerinde başka kaynaklardan beslenerek bu memlekete fitne fesat sokmasının önüne geçmiş oluruz. Bu konuda da Sayın Müftümüz görevini hakkıyla yerine getirdiğine inanıyorum. Bütün hocalarımıza Müftülükte görevli yönetici kadrolarına teşekkür ediyorum. Bizim görevimiz bu ülkenin sağlığı, huzuru ve selametidir. Hakka, adalete ve adiliyete esas yönetim anlayışını daim muhafaza etmektir. Devlet adalet üzerinedir. Biz adil adaletli düzgün işler yaparsak devletimiz ebet müddet olur. Dinimiz ebet müddet olur. Ezanımız susmaz Kur’an-ımız dinmez. Belediyemiz Müftülüğümüz ile çok güzel programlar yaptı. Kur’an kursları, hafızlık eğitimi verilmesi noktasında birlikte güzel görevleri paydaş olarak ifa ettik. Bundan sonra gelecek olan Müftümüz bayrağı alarak daha ilerilere götürmek için elinden geleni yapacaktır. Müftümüze Malatya’daki görev süresi içerisinde yaptığı çalışmalardan dolayı Malatya halkı adına kendisine müteşekkir olduğumu ifade etmek istiyorum. Müftümüz güzel çalışmalar yaptı. Malatya’da görev yapan Malatya’nın havasını teneffüs eden Malatya’da ayrılsa bile gönlü buradadır, Malatyalıların gönlüde ondadır. Malatyalıların gönlünde özel bir yerleri vardır. Yolunuz açık olsun inşallah gittiğiniz yerde de güzel sedalarınızı duyacağız. Biz sizden razıydık Allah da sizden razı olsun” dedi.

Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Aksaray Müftülüğüne atanan Veysel Işıldar’a bir plaket verdi.

UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderilen, yorumlar/yorumcuya aittir.
Hiç bir şekilde Malatya Gün Haber - Malatya Haberleri - Malatya Son Dakika Haber sorumlu değildir.