Malatya Gün

Vali Baruş'un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Paylaş Kategori: Eğitim Yorum
Vali Baruş'un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Milli iradenin tecelligahı ve istiklalimizin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 102’nci yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutlamanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kurtuluş Savaşımızın en önemli dönüm noktası olan 23 Nisan 1920 milletimizin bağımsızlık ve özgürlük iradesini tüm dünyaya ilan ettiği tarihtir. İstiklal Mücadelemiz, ülkemizin o günlerde içinde bulunduğu her türlü güçlük ve olumsuz şartlara rağmen,  Türkiye Büyük Millet Meclisinin, "Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir" şiarı doğrultusunda tüm halkı kurtuluş mücadelesinde birleştirmesi sayesinde kazanılmıştır. Milletimizi ortak bir gaye etrafında bir araya getirerek birleştiren ilk Meclisimiz, vatan sevgisinin, milli birlik ve beraberliğin, hür yaşama uğruna sergilenen fedakarlığın en güzel timsali olmuştur.

 

            Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilen 23 Nisan günü, milletimizin gelecek nesillere verdiği önemi göstermesi bakımından da ayrı bir mana ve ehemmiyet taşımaktadır.

Milli iradenin zaferini kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının kalplerinde dostluk ve kardeşlik duygularının yeşermesinde de önemli bir vesile teşkil ederek dünya barışına eşsiz katkı sunmaktadır.

Türk çocuklarının yüreklerinde taşıdıkları vatan ve millet sevgisi, gözlerindeki yaşama sevinci ve umut ışığı ülkemizin geleceğine olan inancımızı güçlü kılmaktadır. Çocuklarımızın gözlerindeki pırıltı ve yüreklerine nakşettikleri vatan sevgisi hayalleri ülkemizin geleceği adına bizlere umut vermektedir.

Atalarımızın kanları ve canlarıyla istiklaline kavuşturduğu bu güzel vatanı, çocuklarımızın hayal ve umutlarını gerçekleştirebileceği, kalkınmış bir ülke olarak onlara miras bırakmak bu topraklar üzerinde yaşayan herkesin kaçınılmaz mesuliyetidir. Bu mesuliyet vatanımızı bizlere miras bırakan şehit ve gazilerimize olan minnet borcumuzu da ifade etmektedir.

Bu kutlu gün vesilesiyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsız bir vatan üzerinde özgür yaşama iradesini bizlere miras bırakan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Çocuklarımızın ve tüm vatandaşlarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Aydın BARUŞ

Malatya Valisi

UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderilen, yorumlar/yorumcuya aittir.
Hiç bir şekilde Malatya Gün sorumlu değildir.