Malatya Gün Haber - Malatya Haberleri - Malatya Son Dakika Haber

Yüce Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun

Paylaş Kategori: Siyaset Yorum
Yüce Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclise (TBMM) Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alarak, Cumhuriyetin ilanının 99. Yıldönümü nedeniyle yaptığı konuşmada,

“Yüce Türk milleti ve yedi düvele karşı destan yazan kahraman ordumuzun zafere ulaştırdığı Kurtuluş Savaşı'mız 29 Ekim 1923'te Türkiye Cumhuriyeti olarak taçlanmıştır” dedi.

 

Fendoğlu’nun, TBMM Genel Kurulundaki konuşması şu şekildi; “Bağımsızlık ülküsü etrafında buluşan, örneğine az rastlanır bir irade ve cesaretle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu Başbuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, mazisi şan ve şeref dolu yüce Türk milleti ve yedi düvele karşı destan yazan kahraman ordumuzun zafere ulaştırdığı Kurtuluş Savaşı'mız 29 Ekim 1923'te Türkiye Cumhuriyeti olarak taçlanmıştır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm kahramanlarımıza, aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor, manevi hatıralarını hürmetle yâd ediyorum. Oğuz Atam'ın buyruğunda ilettiği gibi: "Ey Türk Oğuz Beyleri, üstten gök çökmedikçe, alttan yer delinmedikçe senin ilini, töreni kim bozabilir? Âlemi cihan bilsin ki ve duysun ki: Türk milleti, Türk yurdu, Türk devleti ve Türk töresi bozulmaz ve bozulmayacaktır. Yüce Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TUTANAK METNİ

                                   

BAŞKAN - Sayın Fendoğlu....

 

MEHMET CELAL FENDOĞLU (Malatya) - Teşekkür ederim Başkanım.

 

Bağımsızlık ülküsü etrafında buluşan, örneğine az rastlanır bir irade ve cesaretle Türkiye Cumhuriyetinin kurucu Başbuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, mazisi şan ve şeref dolu yüce Türk milleti ve yedi düvele karşı destan yazan kahraman ordumuzun zafere ulaştırdığı Kurtuluş Savaşı'mız 29 Ekim 1923'te Türkiye Cumhuriyeti olarak taçlanmıştır.

 

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm kahramanlarımıza, aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor, manevi hatıralarını hürmetle yâd ediyorum.

 

Oğuz Atam'ın buyruğunda ilettiği gibi: "Ey Türk Oğuz Beyleri, üstten gök çökmedikçe, alttan yer delinmedikçe senin ilini, töreni kim bozabilir? Âlemi cihan bilsin ki ve duysun ki: Türk milleti, Türk yurdu, Türk devleti ve Türk töresi bozulmaz ve bozulmayacaktır."

 

Yüce Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. (MHP sıralarından alkışlar)

UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderilen, yorumlar/yorumcuya aittir.
Hiç bir şekilde Malatya Gün Haber - Malatya Haberleri - Malatya Son Dakika Haber sorumlu değildir.